Najczęściej zadawane pytania

Co to jest cPanel i jak się tam zalogować?

Kontem hostingowym zarządza się poprzez panel administracyjny zwany cPanel. Z poziomu Panelu Klienta, należy udać się do sekcji Usługi, wybrać serwer, a następnie kliknąć guzik Zaloguj do cPanel. Dostęp do panelu jest możliwy również bezpośrednio za pomocą loginu i hasła, jaki został wysłany po założeniu konta hostingowego.

Jaka jest opłata po roku za hosting?

Opłata jest opłatą roczną, co znaczy, że co roku tyle samo. Nie dwa razy drożej, nie trzy razy drożej, tylko dokładnie tyle ile jest na stronie z hostingiem. To, że inne firmy hostingowe ukrywają ceny za kolejne lata, nie oznacza, że my tak robimy.

Jak włączyć certyfikat Let’s Encrypt?

Nie musisz go włączać. Certyfikat wystawiany jest automatycznie, jeżeli domena poprawnie kieruje na nasze serwery i nie przekracza limitów bezpłatnych certyfikatów.

Jak zmienić wersję PHP?

Obecnie większość stron internetowych jest tworzona w oparciu o język programowania PHP. Jego dobór wersji może mieć znaczący wpływ na sposób, w jaki strona działa (pod względem funkcjonalnym), oraz także na szybkość jej ładowania – o czym pisaliśmy w na naszym blogu w artykule: Dlaczego warto przejść na PHP 7.1 7.2. Trzymanie się najnowszej wersji PHP znacznie poprawia bezpieczeństwo strony.

Serwery i hosting

Czy mogę powiększyć hosting?

Tak. Możesz to wykonać samodzielnie z poziomu Panelu Klienta w Twoich Usługach. Wygeneruje się zamówienie na dopłatę różnicy pomiędzy pakietami, a po jego opłaceniu, hosting powiększy się automatycznie.

Jak skonfigurować pocztę?

Podczas konfiguracji klienta pocztowego, aplikacji lub zewnętrznej usługi, która będzie wykorzystywać Twoją skrzynkę pocztową, wymagane będzie podanie adresów serwera poczty przychodzącej (IMAP lub POP3) i serwera poczty wychodzącej (SMTP). Więcej szczegółów w poradniku w Panelu Klienta.

Czy można połączyć się do bazy MySQL / MariaDB zdalnie?

Nie, ponieważ takie połączenia są nieszyfrowane i ze względów bezpieczeństwa na nie nie zezwalamy. Możemy przygotować taką bazę z szyfrowanym połączeniem lub tunelem na serwerach VPS lub dedykowanych.

Czy na hostingu jest dostępne SSH?

Na serwerach współdzielonych, jakim jest hosting, nie udostępniamy powłoki Bash ze względów bezpieczeństwa. Jeżeli istnieje konieczność wykonania poleceń – proszę zgłosić to poprzez Pomoc techniczną a wykonamy je za Ciebie.

Bezpieczeństwo

Gdzie znajdę umowę powierzenia przetwarzania danych osobowych?

Umowa ta jest integralną częścią regulaminu i znajdziesz ją na stronie https://thecamels.org/regulamin/. Zawarta została podczas zakładania konta w Panelu Klienta. Jeżeli potrzebujesz ją w wersji papierowej, możesz wydrukować, podpisać i odesłać na nasz adres. Odeślemy Ci ją z powrotem z naszymi podpisami.

Co to jest Web Application Firewall?

Web Application Firewall, czyli w skrócie WAF, to usługa która analizuje ruch do Twojej strony, a następnie stara się ją ochronić, przed atakami typu SQL injection, XSS, Path Traversal lub Brute-Froce.

Jak odzyskać hasło do Panelu Klienta?

Hasło do Panelu Klienta można samodzielnie odzyskać, korzystając z formularza przypomnienia hasła. Wystarczy podać adres e‑mail przypisany do Twojego profilu, a otrzymasz nowe dane do logowania.

Jak włączyć dwuskładnikowe uwierzytelnienie?

Dodatkowe ustawienia bezpieczeństwa w tym dwuskładnikowe uwierzytelnienie włączysz w Panelu Klienta w sekcji Bezpieczeństwo profilu.

Płatności

Jaki jest koszt odnowienia hostingu?

Koszt hostingu jest coroczny, co oznacza taką samą kwotę za zakup jak i odnowienie hostingu. Aktualne ceny zawsze możesz sprawdzić na naszej stronie.

Jak zmienić okres bilingowy usług?

Jeżeli posiadasz usługę rozliczaną miesięcznie i chcesz, aby była rozliczania rocznie, możemy zmienić dla Ciebie ten okres. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez Panel Klienta w dziale Płatności, a przygotujemy dla Ciebie odpowiednie dokumenty.

Błędne dane na fakturze VAT

Jeżeli wystawiona przez nas faktura zawiera błędne dane, skontaktuj się z nami poprzez Panel Klienta z działem Płatności. Przed wysłaniem nam zgłoszenia, upewnij się, że dane w Panelu są poprawne, gdyż na nie wystawiane są faktury.

Kiedy otrzymam fakturę VAT?

Faktury VAT są wystawiane automatycznie, jeżeli podałeś poprawne dane do jej wystawiania podczas zakładania konta. W innym przypadku w ciągu 7 dni roboczych powinieneś otrzymać dokument księgowy. Jeżeli tak się nie stało, skontaktuj się z nami poprzez Panel Klienta w dziale Płatności.

Domeny

Pamiętaj o weryfikacji abonenta domeny

Jeżeli po raz pierwszy rejestrujesz domenę zagraniczną typu .com, przyjdzie na Twoją pocztę e‑mail, link z potwierdzeniem, że jesteś abonentem domeny. Należy go kliknąć. W innym wypadku, domena zostanie zablokowana przez rejestr.

Konfiguracja domeny i ustawienia rekordów DNS

Rekordami DNS w domenie, możesz zarządzać poprzez cPanel w sekcji Zone Editor. Zalogujesz się do niego z poziomu Panelu Klienta. Więcej informacji znajdziesz w poradniku Konfiguracja domeny i ustawienia rekordów DNS
.

Domena z polskimi znakami – IDN

Domena IDN (Internationalized Domain Name) określa domenę, w której użyte są diakrytyczne znaki narodowe, charakterystyczne dla danego język.

Domena odnowiona z kwarantanny a propagacja

Każda domena jest rejestrowana na konkretny okres czasu i ma swój cykl życia – od momentu jej rejestracji do wygaśnięcia. Jeżeli nie zostanie opłacona w terminie, to przechodzi w status BLOCKED. W tym czasie abonent może ją jeszcze odzyskać, tzn. wykupić z kwarantanny za dodatkową opłatą.

Certyfikaty SSL

Czym się różni płatny SSL od darmowego?

Komercyjne certyfikaty SSL wystawiane są na rok z góry i nie trzeba ich odnawiać co kilka miesięcy. Komercyjne certyfikaty oferowane są również w wersjach OV i EV. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule.

Dlaczego moja strona jest pokazywana jako niezabezpieczona?

Strona może pokazywać się jako niezabezpieczona, jeżeli nie dostosowano jej do działania z certyfikatem SSL. Upewnij się, że wszystkie elementy strony jak obrazki czy pliki stylu CSS, są ładowane poprzez https:// a nie http://.

Kiedy wygeneruje się Let’s Encrypt?

Certyfikaty Let’s Encrypt generują się automatycznie dwa razy dziennie. Wyjątkiem jest dodanie nowej domeny lub subdomeny do hostingu, wtedy od razu następuje próba wygenerowania certyfikatu.

Zarządzanie usługą AutoSSL na hostingu

Certyfikat SSL na stronie zwiększa bezpieczeństwo Twoich klientów i zwiększa widoczność strony w wyszukiwarkach. W naszym panelu hostingowym – cPanelu możesz samemu zarządzać usługą AutoSSL. Usługa ta przypisuje darmowy certyfikat Let’s Encrypt do strony i automatycznie go odnawia. Dzięki temu nie musisz się przejmować terminami wygasania certyfikatów. AutoSSL sprawdza 2 razy dziennie stan certyfikatów i próbuje je wystawić jeśli wystąpi taka konieczność.

Nie znalazłeś odpowiedzi na pytanie?

Napisz do nas, opisując najbardziej szczegółowo jak tylko możesz, problem z jakim nie możesz sobie poradzić. Postaramy Ci się pomóc jak najszybciej i go rozwiązać.

Sprawdź inne tematy na naszym blogu