Praktyki i staże

Praktyki naprawdę praktyczne

Thecamels wykształcili już kilkudziesięciu praktykantów i stażystów. Z wieloma z nich pracujemy do dziś, inni wykorzystali zdobytą wiedzę w pokrewnych branżach czy firmach. Ich późniejsze osiągnięcia są dowodem, że ani my, ani oni nie marnowali czasu.

Jestem zadowolony, że znalazłem taką firmę, w której praca to sama przyjemność, zostałem świetnie przyjęty w grupie osób. Nigdy nie myślałem, że można wychodzić z pracy codziennie z tak radosną miną ;). Polecam każdemu, kogo interesują tematy nowinek oraz ciekawostek informatycznych, jak i oczywiście zdobyciem doświadczenia w ogólnie pojętym Linuksie.

Michał Gębora

Zderzysz się z wyzwaniami, które postawią przed nami nowi klienci, a nie plik Excela od przełożonego. Możesz liczyć na dużo nowej wiedzy, realnego doświadczenia i ciekawych zadań. Nie szukamy praktykantów na niby; kawę umiemy sobie zrobić sami ;-).

Jeśli to podejście jest Ci bliskie — napisz do nas już teraz!

Zobacz kogo aktualnie poszukujemy do wstąpienia w szeregi naszej karawany.

Praktyki bez ściemy. Przyjdź i poznaj Linuksa!

Nasza firma poszukuje studentów na stanowisko praktykanta lub stażysty. Poszukiwane są osoby na różne stanowiska, od administratora po programistę lub redaktora serwisu technicznego. Na stanowisko praktykanta poszukujemy studentów kierunków informatycznych, technicznych związanych z informatyką.

Praktyki uważam za bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki któremu zdobyłam przydatną wiedzę i umiejętności. W firmie panuje miła atmosfera, a ciekawa organizacja pracy sprawia, że przychodzi się do niej z uśmiechem. Praktykanci nigdy nie zostają bez pomocy, jeśli coś jest niezrozumiałe zawsze można liczyć na wytłumaczenie zagadnienia przez cierpliwych współpracowników. Duży nacisk jest kładziony na pracę zespołową, dzięki czemu można także podszkolić umiejętności interpersonalne. Praktyki spełniły całkowicie moje oczekiwania i mogę je z czystym sumieniem polecić.

Anna Fałek

Administrator systemów Linux

Przez pierwsze dwa tygodnie stażysta realizuje powierzone zadania, ściśle związane ze szkoleniem. Przez resztę czasu uczy się reagować na bieżące wyzwania, jakie ma do wykonania każdy z teamu Thecamels. Na każdym etapie prac dzieli się swoimi rezultatami z opiekunem stażu w celu weryfikacji ewentualnych  niedociągnięć.

 1. Administracja

  Zarządzaniem pakietami, ustawieniami systemu (tuning, security), provisioning oraz inne czynności czysto administracyjne.

 2. Monitoring

  Monitorowanie serwerów oraz oprogramowania w opraciu o opensourcowe rozwiązanie Zabbix.

 3. Security

  Nauczysz się zabezpieczać własne serwery oraz projektować je zgodnie z normami bezpieczeństwa.

 1. Automatyzacja

  Konfiguruj grupy serwerów za pomocą narzędzi ułatwiających pracę. Nauczysz się automatyzować swoją pracę.

 2. Serwery WWW

  Web-serwery w oparciu o układ Linux + Apache + MySQL + PHP. Od domyślnej konfiguracji do profesjonalnego serwera współdzielonego.

 3. Oprogramowanie

  Będzie miał styczność z wieloma aplikacjami otwarto-źródłowym, które aktywnie wykorzystujemy w naszej firmie.

Zgłoś się na praktyki


  Najnowsze artykuły na blogu

  Zobacz wszystkie artykuły
  1. Subdomena. Co to jest i do czego służą subdomeny?
   Jacek Ziemczyk Jacek Ziemczyk 17 lipca 2023

   Odsprzedaż nazwy domen. Na czym polega?

   Odsprzedaż nazwy domen – jak to działa i dlaczego warto się tym zainteresować? Odkupienie i odsprzedaż nazw domen to popularna praktyka w świecie internetu. W artykule eksperckim dowiesz się, czym jest odsprzedaż nazw domen, dlaczego ludzie decydują się na tę formę inwestycji oraz jak przebiega cały proces. Poznasz również czynniki wpływające na wartość odsprzedawanej nazwy…

   Czytaj dalej
  2. Własna domena. Korzyści płynące z posiadania własnej domeny.
   Jacek Ziemczyk Jacek Ziemczyk 16 lipca 2023

   Adres IP. Co to jest i do czego służy adres IP?

   Adres IP, czyli Internet Protocol, jest fundamentalnym elementem funkcjonowania internetu. To unikalny identyfikator przypisywany każdemu urządzeniu podłączonemu do sieci. Dzięki adresowi IP możliwa jest wymiana danych między urządzeniami oraz ich identyfikacja w sieci. Adres IP może być publiczny lub prywatny, a jego przydzielanie odbywa się poprzez różne instytucje. Ten artykuł ekspercki przedstawia różne aspekty adresów…

   Czytaj dalej
  3. Znajdowanie rekordów hosta DNS (subdomeny)
   Jacek Ziemczyk Jacek Ziemczyk 15 lipca 2023

   Adres URL. Co to jest, do czego służy i jak działa?

   Adres URL (Uniform Resource Locator) to unikalny identyfikator, który wskazuje lokalizację zasobu w sieci internetowej. Jest to ciąg znaków, który umożliwia nam dotarcie do konkretnej strony internetowej, pliku, obrazka lub innego zasobu. Adres URL składa się z kilku elementów, takich jak protokół, domena i ścieżka, które razem określają dokładne miejsce, gdzie znajduje się dany zasób.…

   Czytaj dalej

  Bądź na bieżąco

  Chcesz być na bieżąco informowany o publikacji takich artykułów, jak ten?
  Zapisz się do naszego newslettera i czerp ze studni mądrości jak prawdziwy wielbłąd.

  newsletter