Dzielimy się wiedzą

Znajdź artykuł
Generic filters
Czy hostingodawca odpowiada za treści publikowane przez hostingobiorców?
Kamil Porembiński
Kamil Porembiński

Czy hostingodawca odpowiada za treści publikowane przez hostingobiorców?

Odpowiedzialność hostingodawcy za działania usługobiorcy jest mocno ograniczona. Nie oznacza to jednak, że hostingodawca dysponuje immunitetem i może bezrefleksyjnie przyglądać się nielegalnym działaniom usługobiorcy. W jakim zakresie hostingodawca odpowiada za treści publikowane na hostingu przez hostingobiorców?

Czytaj dalej
 1. Dlaczego warto wybrać domenę .eu?
  Kamil Porembiński Kamil Porembiński 11 maja 2021

  Dlaczego warto wybrać domenę .eu? Bo jest cholernie bezpieczna!

  Niegdyś zarezerwowana wyłącznie dla europejskich instytucji publicznych, obecnie jedna z najczęściej rejestrowanych domen na całym świecie! Domena .eu od kilku lat zalicza dynamiczny wzrost nie tylko swojej popularności, ale i liczby implementowanych technologii zapewniających bezpieczeństwo oraz efektywność działania. Sprawdź, dlaczego już teraz powinieneś zastanowić się nad zakupem domeny .eu!

  Czytaj dalej
 2. Hosting Support
  Kamil Porembiński Kamil Porembiński 30 grudnia 2020

  Czego nie zrobi za Ciebie hosting?

  Wielu klientów firm hostingowych ma mylne przekonanie, że hostingodawca załatwi za nich wszystkie problemy i istotne sprawy, które trzeba załatwić, dbając o utrzymanie witryny znajdującej się na ich serwerach. Stety-niestety tak to nie działa. Zatem, czego nie zrobi za Ciebie hosting? Nie pozmywa garów, nie zrobi strony, nie wyniesie śmieci ani nie poprawi błędów w…

  Czytaj dalej

Zapisz się do naszego newslettera i odbierz 10% rabatu!

newsletter
 1. Jak przenieść WordPressa na inny serwer?
  Kamil Porembiński Kamil Porembiński 1 grudnia 2020

  Jak przenieść WordPressa na inny serwer?

  Klamka zapadła. Masz już dość zamulającego hostingu albo kosmicznych kosztów jego utrzymania i  w końcu podejmujesz decyzję o przeniesieniu witryny postawionej na WordPressie. Jak przenieść WordPressa na inny serwer? O czym musisz pamiętać i w jaki sposób powinieneś się do tego przygotować? Migracja WordPressa na inny serwer nie jest wcale taka trudna, jak mogłyby się…

  Czytaj dalej
 2. Co to jest DNS?
  Kamil Porembiński Kamil Porembiński 22 września 2020

  Co to jest DNS?

  Wyobrażasz sobie Internet, w którym zamiast nazw domen (np. thecamels.org), musiałbyś wpisywać adresy IP (np. 195.201.119.5), żeby połączyć się ze stroną internetową swojej ulubionej firmy hostingowej? My też nie. Ten przykry obowiązek zdejmują z nas serwery DNS. Sprawdź, czym jest DNS, jakie są jego rodzaje i do czego służy.

  Czytaj dalej

Sprawdź popularne tematy na naszym blogu