Czego nie zrobi za Ciebie hosting?
Wielu klientów firm hostingowych ma mylne przekonanie, że hostingodawca załatwi za nich wszystkie problemy i istotne sprawy, które trzeba załatwić, dbając o utrzymanie witryny znajdującej się na ich serwerach. Stety-niestety tak to nie działa. Zatem, czego nie zrobi za Ciebie hosting? Nie pozmywa garów, nie zrobi strony, nie wyniesie śmieci ani nie poprawi błędów w kodzie Twojej witryny.
Spis treści
Za co odpowiada hostingodawca, a za co nie odpowiada?
Aby należycie zgłębić temat, na samym początku powinniśmy napisać o tym, jaka jest specyfika pracy firm hostingowych oraz zakres ich działalności.
Hosting to inaczej udostępnianie serwerów bądź przestrzeni serwerowej klientom. Firmy hostingowe nie muszą interesować się, jakie pliki ich klienci przetrzymują na dzierżawionej im przestrzeni serwerowej. Po prostu udostępniają im zasoby i tyle.
Usługę tę możemy porównać do wynajmowania lokalu w hotelu. Gdy pokój o danych parametrach został wynajęty i opłacony, właściciela lub menadżera hotelu nie interesuje, co jego goście robią za zamkniętymi drzwiami. No, chyba że działania te wykraczają poza normy określone literą prawa. Niemniej, hotel wyrazi swoje zainteresowanie dopiero wówczas, gdy dotrą do niego niepokojące oznaki. Podobnie jest z hostingiem. Ten nie musi ingerować w to, jakie pliki klient przechowuje na wydzielonej mu przestrzeni dyskowej. Chyba że działania bądź pliki przechowywane na serwerze stoją w sprzeczności z polityką firmy hostingowej albo są niezgodne z prawem.
Poznaj nasz hosting
Zapomnij o problemach i wybierz swój pakiet hostingowy
No to co robi firma hostingowa, skoro nic nie robi?
Firma hostingowa wydzierżawia serwery lub miejsca hostingowe oraz oferuje różne komplementarne usługi – np. rejestruje domeny czy wdraża certyfikaty SSL. Oczywiście hostingodawca może świadczyć również dodatkowe usługi w postaci administracji serwerami.
Niemniej wszystkie powyższe usługi są usługami dodatkowymi. Nie wchodzą one w skład standardowych działań supportu firmy hostingowej.
Zatem trudno oczekiwać od hostingodawcy, że ten poza samym hostowaniem, stworzy i wdroży nam stronę internetową lub sklep na którymś z popularnych systemów CMS, będzie utrzymywał tę witrynę czy poprawiał błędy lub luki w jej kodzie.
Do takich działań należy zatrudnić odpowiednich specjalistów i nie oczekiwać, że w pakiecie z hostingiem otrzymamy stronę, jej utrzymanie i buzi w czółko.
A z czym może pomóc support hostingu?
Support hostingu – jak sama nazwa wskazuje – pomoże z problemami, błędami czy niedomaganiami dotyczącymi hostingu. Wobec tego do zadań działu pomocy firmy hostingowej należy dbanie o to, aby wydzierżawiony hosting lub serwer działały bez zarzutu.
Poza tym support Thecamels, służy fachową pomocą w zakresie instalacji CMS’ów czy innych plików na serwerze, administracji udostępnioną przestrzenią serwerową czy kontami e‑mail.
Masz inny problem lub chcesz zlecić działania, które wykraczają poza zakres obowiązków supportu hostingu? Zgłoś się do nas! Współpracujemy z wieloma specjalistami, którzy pomogą Ci m.in. w:
- stworzeniu sklepu internetowego lub strony internetowej
- utrzymaniu i optymalizacji witryny
- tworzeniu treści
- pozycjonowaniu stron internetowych
- marketingu
Zobacz inne nasze artykuły
Zobacz wszystkie artykułyOdsprzedaż nazwy domen. Na czym polega?
Czytaj dalejOdsprzedaż nazwy domen – jak to działa i dlaczego warto się tym zainteresować? Odkupienie i odsprzedaż nazw domen to popularna praktyka w świecie internetu. W artykule eksperckim dowiesz się, czym jest odsprzedaż nazw domen, dlaczego ludzie decydują się na tę formę inwestycji oraz jak przebiega cały proces. Poznasz również czynniki wpływające na wartość odsprzedawanej nazwy…
Adres IP. Co to jest i do czego służy adres IP?
Czytaj dalejAdres IP, czyli Internet Protocol, jest fundamentalnym elementem funkcjonowania internetu. To unikalny identyfikator przypisywany każdemu urządzeniu podłączonemu do sieci. Dzięki adresowi IP możliwa jest wymiana danych między urządzeniami oraz ich identyfikacja w sieci. Adres IP może być publiczny lub prywatny, a jego przydzielanie odbywa się poprzez różne instytucje. Ten artykuł ekspercki przedstawia różne aspekty adresów…
Adres URL. Co to jest, do czego służy i jak działa?
Czytaj dalejAdres URL (Uniform Resource Locator) to unikalny identyfikator, który wskazuje lokalizację zasobu w sieci internetowej. Jest to ciąg znaków, który umożliwia nam dotarcie do konkretnej strony internetowej, pliku, obrazka lub innego zasobu. Adres URL składa się z kilku elementów, takich jak protokół, domena i ścieżka, które razem określają dokładne miejsce, gdzie znajduje się dany zasób.…