Google udostępnia przeglądarkę Chrome 62
Kamil Porembiński
Kamil Porembiński
18.10.2017

Google udostępnia przeglądarkę Chrome 62

Google wydało przeglądarkę Chrome 62. Jest to ważne wydanie dla użytkowników oraz osób tworzących lub posiadających swoje strony. W tej wersji pojawiają się nowe komunikaty ostrzegające o stronach, które nie posiadają bezpiecznego połączenia HTTPS (SSL), a mimo to posiadają formularze do wypełnienia przez użytkownika.

Google skupiło się mocno na bezpieczeństwie użytkowników dodając nowe komunikaty ostrzegawcze. W trakcie wprowadzania danych na stronach, które nie posiadają szyfrowanego połączenia, pojawi się ostrzeżenie o treści Niezabezpieczonej. Kliknięcie w komunikat pokaże dodatkowe informacje na ten temat.

Nowe ostrzeżenie w Chrome
Nowe ostrzeżenie w Chrome

Nasze pakiety hostingowe wyposażone są w darmowe certyfikaty Let’s Encrypt, dzięki czemu takie ostrzeżenia nie będą się pojawiały.

Ponadto deweloperzy poprawili aż 35 błędów związanych z bezpieczeństwem samej przeglądarki. Większość z nich została znaleziona w ramach programu bug bounty.

Warto również wspomnieć o obsłudze różnych wariacji czcionki OpenType. Pozwala to na wykorzystanie tylko jednej odmiany czcionki, ale różniącej poszczególnymi parametrami, np. szerokość, pochylenie lub waga. Nie ma już konieczności umieszczania każdorazowo nowego fontu na serwerze.

.heading {
  font-family: "Avenir Next Variable";
  font-size: 48px;
  font-variation-settings: 'wght' 700, 'wdth' 75;
}
.content {
  font-family: "Avenir Next Variable";
  font-size: 24px;
  font-variation-settings: 'wght' 400;
}