Let’s Encrypt wspiera certyfikaty typu Wildcard
Na początku tego roku projekt Let’s Encrypt ogłosił, że zamierza wprowadzić wsparcie dla certyfikatów wildcard. Prace się troszkę przeciągnęły, ale już dzisiaj możemy cieszyć się z możliwości generowania certyfikatów na wiele subdomen. Zaktualizowano protokół ACME, który spełnia standardy IETF.
Certyfikaty wildcard pozwalają na zabezpieczenie domeny głównej oraz wszystkich subdomen (poddomen) za pomocą jednego certyfikatu SSL. Projekt mimo wszystko nadal zaleca stosowanie w większości przypadków certyfikatów na jedną subdomenę / domenę. Certyfikaty wildcard dostępne są jedynie do wygenerowania przy pomocy protokołu ACMEv2. Należy zaktualizować klienta, który odpowiada za generowanie certyfikatów, aby móc z nich skorzystać. Nie podano jeszcze terminu, kiedy przestanie działać protokół ACMEv1.
Ze statystyk jakie udostępnia projekt można wyczytać, że aktywnych jest ponad 53 miliony certyfikatów. Organizacja Let’s Encrypt planuje podwojenie tej ilości w 2018 roku, do około 90 milionów. Rok później ma już być zabezpieczonych prawie 120 milionów domen. Celem projektu jest pokrycie certyfikatami SSL każdej strony internetowej.
Certyfikaty Let’s Encrypt są dostępne za darmo i wyposażone jest w nie każde nasze konto hostingowe. Wsparcie dla wildcard zostanie uruchomione już w niedługim czasie.
Zobacz inne nasze artykuły
Zobacz wszystkie artykułyOdsprzedaż nazwy domen. Na czym polega?
Czytaj dalejOdsprzedaż nazwy domen – jak to działa i dlaczego warto się tym zainteresować? Odkupienie i odsprzedaż nazw domen to popularna praktyka w świecie internetu. W artykule eksperckim dowiesz się, czym jest odsprzedaż nazw domen, dlaczego ludzie decydują się na tę formę inwestycji oraz jak przebiega cały proces. Poznasz również czynniki wpływające na wartość odsprzedawanej nazwy…
Adres IP. Co to jest i do czego służy adres IP?
Czytaj dalejAdres IP, czyli Internet Protocol, jest fundamentalnym elementem funkcjonowania internetu. To unikalny identyfikator przypisywany każdemu urządzeniu podłączonemu do sieci. Dzięki adresowi IP możliwa jest wymiana danych między urządzeniami oraz ich identyfikacja w sieci. Adres IP może być publiczny lub prywatny, a jego przydzielanie odbywa się poprzez różne instytucje. Ten artykuł ekspercki przedstawia różne aspekty adresów…
Adres URL. Co to jest, do czego służy i jak działa?
Czytaj dalejAdres URL (Uniform Resource Locator) to unikalny identyfikator, który wskazuje lokalizację zasobu w sieci internetowej. Jest to ciąg znaków, który umożliwia nam dotarcie do konkretnej strony internetowej, pliku, obrazka lub innego zasobu. Adres URL składa się z kilku elementów, takich jak protokół, domena i ścieżka, które razem określają dokładne miejsce, gdzie znajduje się dany zasób.…