Ważna aktualizacja WordPressa 4.9.4, którą musisz wykonać ręcznie
Kamil Porembiński
Kamil Porembiński
06.02.2018

Ważna aktualizacja WordPressa 4.9.4, którą musisz wykonać ręcznie

Dzisiaj pojawiło się nowe wydanie WordPressa oznaczone numerem 4.9.4. Zawiera one bardzo ważne poprawki, w tym poprawki na błędy w zabezpieczeniach. Niestety błąd jaki pojawił się w poprzednich wydania uniemożliwia aktualizacje automatyczne i konieczne jest ich ręczne wymuszenie. Automatyczne aktualizacje zostały wprowadzone ponad 4 lata temu wraz z wydaniem WordPressa 3.7.

Unfortunately yesterdays 4.9.3 release contained a severe bug which was only discovered after release. The bug will cause WordPress to encounter an error when it attempts to update itself to WordPress 4.9.4, and will require an update to be performed through the WordPress dashboard or hosts update tools.

Kolejne zmiany jakie wprowadza nowy WordPress to poprawki błędów w ekranie personalizacji, widgetach oraz edytorze wizualnym. Poprawiona została również kompatybilność z PHP 7.2.

Jak dokonać aktualizacji?

Należy zalogować się do panelu zarządzania WordPressem a następnie udać się do sekcji Kokpit → Aktualizacje. Po samym zalogowaniu się do Kokpitu powinniśmy zobaczyć informacje o aktualizacji.

WordPress Update
WordPress Update

Następnie wystarczy kliknąć Zaktualizuj, aby wgrać poprawki. Pamiętaj, aby przed aktualizacją posiadać kopię zapasową swojej strony internetowej.

WordPress Update
WordPress Aktualizacja

Udanych aktualizacji!